Storm Ballet odjíždí na světové finále do Holandska

Storm Ballet se připravuje na svůj největší letošní úspěch – účast na světovém finále taneční soutěže World Dance Contest Danza Mundial 2024, které se bude konat v holandském Venlu  v termínu 13. do 17. června 2024.

Cesta za tímto významným momentem začala v únoru, kdy se Storm Ballet úspěšně kvalifikoval na české kvalifikaci v Rossenthal Theater v německém Selbu. Všechny choreografie předvedené v této soutěži si zajistily postup na světové finále.

Příprava na takto prestižní soutěž zahrnuje nejen intenzivní tréninky, ale také aktivní účast na dalších tanečních soutěžích. Během přípravy na světové finále probíhá i česká taneční tour, která je pro všechny soutěžní týmy Storm Ballet skvělou příležitostí k získání cenných zkušeností, sebejistoty a ocenění.

Jsme nesmírně potěšeni a hrdí na naše talentované tanečníky, trenéry a celý realizační tým, kteří se podílejí na přípravě a organizaci této tour. Jejich tvrdá práce a odhodlání budou završeny právě na světovém finále v Holandsku.

Reprezentovat Českou republiku budou choreografie a sólisté:

  • „Why Can’t We Let the Beauty Flourish?“ tým Junioři 2
  • „Metamorphosis“ tým Inspiro

Nezapomínáme ani na naše sólistky, které zazářily svými jedinečnými vystoupeními:

  • Loňská vítězka světové taneční soutěže Danza Mundial 2023, Kateřina Vyskočová, s novou choreografií „As Long As You Can Wait“
  • Kvartet Storm Ballet ve složení Leontýna Kratochvílová, Amélie Burešová, Barbora Havlová a Kateřina Fialová s choreografií „Whisper“
  • Sólové vystoupení Michaely Mrázkové s choreografií „Dear Brain“

Děkujeme, že budete sdílet naše emoce a držet palce na světovém finále.

Závěrem bychom chtěli poděkovat za významnou pomoc a podporu Plzeňskému kraji a městu Plzeň. V neposlední řadě celému realizačnímu týmu a rodičům za organizaci a starost o naše tanečníky. Díky vám všem máme možnost zúčastnit se tak významné taneční soutěže, která našim dětem přinese mnoho krásných zážitků.

1920 1280 Petr Čejka