Prezentační a vzdělávací show #JETOTU 2022

Akce #JETOTU, 24.9.2022, náměstí Republiky

je projektem, který se uskutečnil již ve druhém ročníku jako prezentační a vzdělávací akci. Motem této aktivity Střediska volného času RADOVÁNEK bylo Planeta Země, život a vzdělávání. Chtěli jsme zacílit na účast České republiky v předsednictví Rady Evropské unie, na témata udržitelnosti a také na podporu nadaných, talentovaných dětí a žáků napříč Plzeňským krajem.

Organizátoři ukázali sílu spolupráce, nadhledu a chuti vychovávat a vzdělávat děti, komunikovat s rodiči a veřejností, zabývat se tématy udržitelnosti a být občany nejen České republiky, ale i Evropy.
Dotkli jsme se témat, která jsou k řešení, a zjistili, že je třeba o nich mluvit a vychovávat děti i dospělé k chápání, jak důležitou roli hraje v našem životě planeta Země.

Všechny partnerské a spolupracující instituce, organizace a společnosti zapojené v projektu JETOTU dali jasně najevo, že jim není lhostejná současnost a jsou odhodlané vzdělávat, vychovávat a pomáhat s přípravou mladých lidí pro budoucnost. Téměř půl roku organizátoři akci trpělivě a s nadhledem tvořili a postupně připravovali celý koncept projektu. Zapojené participující organizace svojí přítomností a účastí akci ještě zhodnotily.

V jednotlivých stáncích byly připravené aktivity nejen pro děti a rodiče, ale ponaučení, nové náměty na inovativní vzdělávání mohli získat i zástupci odborné i laické veřejnosti z oblasti školství, ale také ty organizace, které vzdělávají a podporují výchovu dětí a mládeže.

V průběhu dne se na náměstí sešlo až osm tisíc lidí z řad veřejnosti, a to především děti a jejich rodiče.

Pro tuto jedinečnou akci, která se konala na plzeňském náměstí Republiky, připravili choreografové Kateřina Bednářová a Petr Čejka taneční číslo s názvem I´m The Earth.

Celý den byl zakončen ve večerních hodinách poutavým galavečerem, kde vystoupilo 144 nadaných dětí ze studií Storm Ballet, Spider DC Company, Taneční akademie a Jaguars Cheerleardes Pilsen. Storm Ballet se ujal režie odpoledního i večerního gala.

2048 1365 AdamPrazan