Perla Plzeňského kraje 2023

V neděli 22. října 2023 se na Nové scéně divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni konal slavnostní galavečer ku příležitosti udílení uměleckých cen „Perla Plzeňského kraje.“ Tato prestižní událost byla zářivým vrcholem pro mladé lidi ve věku do dvaceti let, umělce a umělkyně, kteří byli oceněni za svůj výjimečný talent v oblastech tance, hudby, folklóru, dramatizace a výtvarného umění. Předáno bylo celkem 14 perel mladým talentovaný žákům a studentům nebo souborům, které reprezentují Plzeňský kraj v oblasti umění.

Zvláštním a významným okamžikem letošního ročníku bylo udělení „Ceny diváka“, třinácté perly, která byla novinkou a zároveň zásadním způsobem propojila umělce a umělkyně s jejich diváky Medailonky nominovaných umělců byly zveřejněny na webových stránkách „Perly Plzeňského kraje,“ a veřejnost měla možnost hlasovat jeden měsíc pro svého favorita.

Vyvrcholením tohoto nádherného večera bylo vyhlášení čtrnácté a zároveň zcela jedinečné „Srdcovky hejtmana Plzeňského kraje.“ Pan Rudolf Špoták, hejtman Plzeňského kraje, osobně sledoval všechna vystoupení během této slavnostní události, aby v jeho závěru korunoval svého vítěze.

„Perla vznikla v srdci a duši paní Petry Šeda Neprašové, která úzce spolupracuje s Talentovým centrem Storm Ballet, které dlouhodobě působí pod Střediskem volného času RADOVÁNEK. Uměleckou cenu přirovnala ke vzniku perly, která od zrnka písku se tak dlouho obaluje perletí, až je z ní krásný zářivý drahokam. Proto máme v Plzeňském kraji naše Perly, které září talentem, nadáním a obrovskou energií.

V divadle se sešlo přes dvě stovky nominovaných, kteří společně vytvořili nezapomenutelný večer jak pro diváky vyprodaného divadla, tak byli  zároveň i krásnou inspirací jeden druhého.

Mezi nejužší nominaci se dostal i Storm Ballet v kategorii TANEC, obor Moderna formace a sólový tanec.

Perlu Plzeňského kraje odborná porota udělila:

Choreografii BROKEN, týmu Inspiro, kterou se Storm Ballet připravila mladá talentovaná tanečnice a dnes již i choreografka Michaela Mrázková ve spolupráci týmu Inspira, Kateřiny Bednářové a Petra Čejky.

Tanečnice Kateřina Vyskočová, která v letošním roce získala svůj první titul mistr světa na Danza Mundial – World Dance Contest 2023 si do své sbírky přidala Perlu za kategorii TANEC, obor sólový tanec.

Storm Ballet dětský tým a choreografie Whisper Of Soluls získala do třetice Diváckou cenu.

Bylo nám ctí a velice si vážíme hodnocení odborné poroty i diváků. Tato energie je pro nás motivací, dál spoluvytvářet mnoho dalších projektů, které osloví širokou diváckou veřejnost i tanečníky samotné.

tisková zpráva, 22.10.2023, Nová scéna DJKT Plzeň

2048 1365 jaromiruxa