Kouzlo Vánoc 2023

V pondělí 11.12.2023 se odehrál v Congress centrum Parkhotel Plzeň magický benefiční galavečer „Kouzlo Vánoc.“ Pořadatelem je Storm Ballet z.s. a letos již podruhé dětský sbor Jéčko pod vedením Jara Smejkala.
Galavečer je zároveň vyvrcholením sbírky na projekt Díky dětem, který pomáhá plzeňským dětem, které jsou sociálně nebo zdravotně znevýhodněné.

Podpora pro projekt „Díky dětem“

Pod záštitou primátora města Plzeň, pana Mgr. Romana Zarzyckého a za účasti dalších významných představitelů města, galavečer nabídl divákům nejen nejúspěšnější choreografie Storm Ballet z minulé taneční sezóny, ale i dojemná společná vystoupení dětského sboru Jéčka a dalších hostů.

Hvězdný program a vzácní hosté 

Večer se nesl ve znamení úžasných vystoupení jako písně „Ave Maria“ a „Pie Jesu“ od skvělé sopranistky Soňy Godarské, emotivní interpretace písně „Hallelujah“ od Jara Smejkala, kterého tancem doprovodili Adéla Krandová a Mirek Suda z baletu divadla J.K.Tyla v Plzni. Na pódiu zářily také mladá zpěvačka Viktorie Molcarová a tanečnice Storm Ballet Kateřina Vyskočová. V samém závěru programu vystoupil a galavečer promluvou uzavřel biskup plzeňský Mons. Tomáš Holub.

Kouzelný průběh večera a dobročinnost v číslech 

Do Kouzla Vánoc se zapojilo na 150 dětí, které nadšeně dva měsíce spolupracovaly na vytvoření nezapomenutelného kouzelného večera v režii Petra Čejky a Kateřiny Bednářové. Stalo se již tradicí, že lidé mohou přispět i během večera, což udělali. Do konce večera mohli moderátoři Veronika Farářová a Ondřej Vodný potěšit přítomné částkou cca 42.000,- Kč, která se za několik minut objevila na transparentním účtu. Do druhého dne se navýšila na celkových 58.181,- Kč. Po sečtení oficiální sbírkové kasičky z akce bylo na účet vloženo dalších 49.131,- Kč.

Iniciátorka projektu a předsedkyně spolku Storm Ballet Petra Šeda Neprašová mohla tak předat za rok 2023 do rukou pana MUDr. Václava Šimánka, místopředsedy Nadace 700 let města Plzeň šek v hodnotě neuvěřitelných 610.000,-Kč.

Poděkování

Chceme vyjádřit obrovské poděkování všem partnerům akce, dětem, rodičům, trenérům a všem hostům za jejich neocenitelnou pomoc při uskutečnění nezapomenutelného večera „Kouzlo Vánoc“. Bez vaší podpory by tato akce nemohla být tak úspěšná. Společně jsme vytvořili nejen umělecký zážitek, ale i významný příspěvek pro ty, kteří potřebují naši pomoc.

Děkujeme vám za vaši oddanost, nadšení a těšíme se na další spolupráci.

900 600 Petr Čejka