Intensive Week 2023 – letní camp Storm Ballet

Klatovy: 5.8. – 12.8.2023
Prázdniny si každý užíváme po svém. Můžeme je trávit aktivně nebo v relaxačním odpočinkovém režimu, procestovat svět a poznávat nová místa, historii, kulturu a zvyky tamních obyvatel. Každý se však rád vrací zpět do svého domova, ke svým zvykům a přátelům, se kterými své zážitky sdílí.

Právě v polovině letních prázdnin, dalo by se říct již s pravidelnou přesností, se koná letní taneční soustředění tanečníků Storm Ballet pod názvem Intensive Week. Sportovní zařízení Sport Club Klatovy najednou plně obsadí na 80 tanečníků, kteří společně prožijí intenzivní týden plný tance, workshopů a zapojí se do bohatého animačního programu, který je precizně sestavený na tělo i mysl dětí.

Po náročných tanečních hodinách se dětem nabízí možnost najít si své kamarády a sdílet společně jednotlivé zážitky z prázdnin, plánovat a zdravě si konkurovat a inspirovat k dosažení osobních cílů. K ruce jim jsou vždy naši trenéři, kteří jsou dětem oporou, vzorem a motivací v každodenní cestě.

Na letošní camp přijala pozvání celá řada externích lektorů napříč různými tanečními styly. Předávali dětem své bohaté taneční zkušenosti a nechali je i nahlédnout do své taneční tvorby, aby pochopily celý proces vzniku třeba i jednoduché taneční vazby. Prostředí, emoce, napětí, dynamika hudby a v konečné řadě pak i vlastní interpretace, dokáže z jednoduché vazby udělat velmi zajímavé dílo. Překvapením pro nás všechny bylo, kolik krásných verzí jsme vzájemně zhlédli.

Kristina Martanovičová známá jako Tukan – tanečnice, choreografka, pohybová mentorka a herečka ze Slovenska. Její choreografická tvorba je většinou inspirována hudbou a dalšími umělci, se kterými spolupracovala. Zároveň vystudovala psychologii, která ji umožňuje nahlédnout do svého nitra a tím dokáže být i blíž ke svým klientům a studentům tance.

Eva Urbanová (SK/CZ)
Vystudovala choreografii na pražské HAMU a na škole Trinity Laban v Londýně. Jako tanečnice spolupracovala s Yukiem Suzukim, Petrou Fornayovou, Janou Stárkovou a dalšími, jako choreograf s Taneční konzervatoří hl. města Prahy, s Janáčkovou konzervatoří v Ostravě a s tanečním souborem Bohemia Balet. Eva se ve svém pohybovém slovníku nechává inspirovat zejména současným izraelským tancem a fyzickým divadlem

Natálie Dvouletá – pedagog, performer, spolupráce: Dance Academy Prague, Ateliér Photoart, taneční zaměření: Street dance a HipHop.

Kristýna Potužníková – tanečnice, pedagog, choreografka, vystudovala Taneční konzervatoř hl. města Prahy, taneční soubor Bohemia Balet, byla členkou baletu Divadla J.K.Tyla v Plzni, choreografie: Každý má svou pravdu, O Jeníčkovi a Mařence Jak to dobře dopadlo a další. Taneční zaměření: klasický balet, modern a contemporary dance

Milan Lavička – aktivní sportovec, trenér cheerleadingu a akrobacie, vicemistr světa v coedu a mistr ČR v partnerském cheerleadingu. Spolupracuje s našimi i zahraničními lektory, stále se vzdělává a reprezentuje ČR v národním týmu. A v neposlední řadě je Milan bezvadný trenér, člověk i kamarád.

Tereza Puchtová – tanečnice a choreografka, spolupráce: JAD pod vedením Yemi A.D., Tvoje tvář má známý hlas, Československá Miss aierobic, taneční zaměření: street dance a Hiphop.

Další pravidelnou dávku tréninkové činnosti zajistili naši interní trenéři, kteří byli dětem k ruce prakticky 24hodin denně. Trenérský tým ve složení Kateřina Bednářová, Kateřina Plachá, Michaela Mrázková a Petr Čejka připravili pro děti trénink, ale i prostředí, kde každý nalezl své potřeby pro individuální taneční růst, soutěživost a smysl pro upevnění týmového ducha.

Nesmíme zapomenout ani na realizační tým v zastoupení Olga Petráčková, Maruška Vyskočová, Lucie Stašková, Miloslava Hrabalová a Roman Vančura, kteří zajistili dětem animační, výtvarný a sportovní program. O zdraví dětí i dospělých se trpělivě a s pořádnou dávkou empatie starala Milada Černá.

Již dnes se těšíme na další ročník Intensive Week 2024, který proběhne v termínu 3.8. – 10.8.2024. Storm Ballet „Space For Art“.

1500 1129 AdamPrazan