Danza Mundial 2023

Storm Ballet obhájil titul mistra světa

Kongres centrum Praha, Česká republika

Dne 22.6. – 25. 6. 2023 proběhlo světové finále taneční soutěže Danza Mundial 2023 – World Dance Contest.

Červen již tradičně patří k vyvrcholení tanečních soutěží jak u nás v České republice, tak i soutěží s mezinárodním přesahem. Loňský rok přinesl do sbírky tanečníků Storm Ballet dva tituly mistra světa, dvě bronzové medaile a titul absolutního vítěze.

I letos poctivá práce a nadšení dětí dovedla všechny až k pomyslnému triumfu. Obhájení titulu mistr světa se ziskem 3x zlato a 1x bronz, byl tou nejkrásnější tečkou za Dance Tour 2023.

“Obhájení titulu sebou nese více zodpovědnosti a ne vždy se s tímto závazkem člověk dokáže srovnat. Letošní ročník byl o to zajímavější, že světové finále se konalo poprvé v České republice. Z toho důvodu jsme dali příležitost získat zkušenosti více soutěžním týmům dětské a juniorské kategorie, poněvadž náklady na reprezentaci nebyly tak vysoké. Kvalifikace proběhla na jaře v německém Selbu a otevřela cestu na světové finále hned šesti choreografiím Storm Ballet. Intenzivní příprava tanečníků probíhala prakticky po celou dobu jarní části, poněvadž ruku v ruce jsme se zúčastnili i na české scéně hned několika mistrovství České republiky a i zde se nám podařilo, dosáhnout až na titul nejvyšší. Za úspěchem celého týmu však stojí kvalitní zázemí, trpělivost a maximální podpora rodičů. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem našim dětem a celému realizačnímu týmu za reprezentaci Storm Ballet, podporu a trpělivost během celé Dance tour,”shrnul úspěch svých tanečníků na světové soutěži umělecký vedoucí Petr Čejka a pedagog Střediska volného času RADOVÁNEK.

V letošním roce se budou rozdávat umělecké ceny pod názvem Perla Plzeňkého kraje, která se letos uskuteční pod záštitou pana hejtmana Rudolfa Špotáka. Slavnostní předání  cen proběhne v Novém divadle J. K. Tyla v Plzni v neděli 22. 10. 2023.

Bude pro nás výzvou a zároveň odměnou, nominovat úspěchy našich dětí v oblasti moderního tance.

Výsledky soutěže v kategorii moderní a současný tanec:

Zlatá medaile:

Formace: Broken,  Whisper Of Souls

Sólo: Power Of Rain, Kateřina Vyskočová

Bronzová medaile pro sólisty:

Duet: Numb, Karolína Pěstová a Adéla Holubová

  1. místo

Duet: On My Own, Barbora Šiková a Hermína Stejskalová

Malá formace: Secret Chamber

Umělecký vedoucí Storm Ballet Petr Čejka, tel. 724719099

Odkazy: www.stormballet.comwww.radovanek.cz

1500 1000 AdamPrazan